Text Size
środa, listopad 29, 2023

www.wlochy.waw.pl

wybory

Drukuj E-mail

Platforma Obywatelska16 listopada ponownie wybierzemy Radę Dzielnicy Włochy, Radę Warszawy, Prezydenta Warszawy i Sejmik Mazowiecki. Całe Włochy podzielone są na trzy okręgi wyborcze. Z listy Platformy Obywatelskiej w poszczególnych okręgach o 21 mandatów ubiega się 25 mieszkańców Włoch.

okręg I okręg II okręg III
Nowe i Stare Włochy Stare Włochy i Niskie Okęcie Wysokie Okęcie
 1. Krzysztof Czuma
 2. Sylwia Ciekańska
 3. Halina Berłowska
 4. Przemysław Wysocki
 5. Ireneusz Skubis
 6. Lena Modzelewska
 7. Mariusz Czapla
 8. Melania Idaczyk
 9. Rafał Szabała-Chełmiński
 10. Jacek Jopowicz
 1. Cezary Sobociński
 2. Robert Lasota
 3. Beata Kozakiewicz
 4. Marcin Woźnicki
 5. Joanna Laprus-Mikulska
 6. Luiza Podedworny
 1. Elżbieta Kułakowska
 2. Sławomir Sosnowski
 3. Małgorzata Brzózka
 4. Krzysztof Golachowski
 5. Joanna Zwierzchowska
 6. Bogusława Parowicz-Kulczuga
 7. Agata Michalska
 8. Mahbub Siddique-Olesiejuk
 9. Maciej Iwański
O mandat do Rady Warszawy z Włoch ubiega się Izabela Chmielewska

W demokratycznym państwie samorządowcy nie mogą działać bez poparcia wyborców. Politycy nie popierani przez mieszkańców zastępowani są przez polityków popieranych. Ci zaś sprawują władzę kierując się własnymi przekonaniami i systemem wartości. Taka jest istota demokratycznego sposobu rządzenia.

Prosimy Państwa przede wszystkim o poparcie nas głosem w dniu wyborów. Może to zrobić każda osoba wpisana do rejestru wyborców Dzielnicy Włochy (pojęcie to wyjaśnione jest niżej).

Bardzo ważnym elementem wyborów jest kampania, w toku której kandydaci i komitety wyborczej przedstawiają mieszkańcom swoje stanowisko i plany. Nie będziemy w stanie uczynić tego bez Państwa pomocy. Każdego, kto chciałby nas w jakiejkolwiek formie wesprzeć w kampanii prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W głosowaniu mogą brać udział osoby wpisane do rejestru wyborców. W rejestrze ujęte zostały osoby zameldowane we Włochach, jednakże z wyjątkiem osób które w przeszłości wpisały się do innego rejestru. Każdy mieszkaniec Włoch, niezależnie od miejsca zameldowania, może w każdej chwili wpisać się do rejestru wyborców samodzielnie. Z kolei osoby zameldowane we Włochach, które w przeszłości wpisały się do innego rejestru wyborców - nie są dziś w toku procedur wyborczych uznawane za mieszkańców Włoch. Aktualny wpis można sprawdzić w najbliższych delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m. st. Warszawy (czynne w poniedziałek 8:00 - 18:00; wtorek - piątek 8:00 - 16:00):
 • al. Krakowska 257, telefon: (22) 443 4454
 • pl. Czerwca 1976 r. nr 1, telefon: (22) 478 6020

W zależności od dobrego humoru urzędnicy telefonicznie udzielają bądź nie informacji o aktualnym wpisie na podstawie podanego numeru PESEL. Można także bez sprawdzania wysłać wniosek o wpisanie do rejestru wyborców na adres: Urząd Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, al.Krakowska 257, 02-133 Warszawa.

Zdarzają się próby weryfikowania takich wniosków i bezpodstawnego żądania okazywania rozmaitych dokumentów potwierdzających fakt zamieszkania. Biorąc pod uwagę liczne nonsensowne wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego trudno przewidzieć jaki skutek dałoby sprzeciwianie się takim dziwnym praktykom.

[Skomentuj]

Twierdza Warszawa

CLIX Liceum Ogolnoksztalcace im. Krola Jana III Sobieskiego

CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego
 • Zapraszamy do udziału w "Filmowym konkursie historycznym" organizowanym przez naszą szkołę :)
  19 październik 2023
  Regulamin_Konkursu_i_zgody_1.docx
 • Projekt edukacyjno-artystyczny Polska-Afryka
  22 wrzesień 2023
  Miło nam poinformować, że właśnie ruszył nasz projekt edukacyjno-artystyczny Polska-Afryka - wokół artysty Etuka Unyime!Otwiera go spotkanie z wolontariuszkami, które niespełna rok pracowały w sierocińcu w Kenii. Karolina Kotowska i Maria Ostrowska podzielą się swoim doświadczeniem, przybliżą nam warunki życia we współczesnej Afryce, opowiedzą o realiach pracy wolontariuszy i afrykańskiej kulturze. Czy więcej nas łączy czy dzieli z tak odległą kulturą? Czy warto pomagać? Na te i inne pytania razem poszukamy odpowiedzi. Bądźcie z nami i śledźcie relacje ze spotkania, którą dla Was przygotuje kl. 3E oraz Karolina Jarosławska i Maja Majstruk
 1. Strona www.wlochy.waw.pl publikowana jest przez Klub Miłośników Włoch.
 2. Każdy może umieszczać na stronie www.wlochy.waw.pl swoje artykuły, jeśli tożsamość autora będzie znana administracji tej strony i jeśli autor nie narusza swoją publikacją obowiązującego prawa oraz dóbr osobistych innych osób.
 3. Publikacje naruszające obowiązujące prawo lub bezprawnie naruszające dobra osobiste innych osób będą usuwane bezzwłocznie po zawiadomieniu administratora tej strony na adres webmaster@wlochy.waw.pl lub telefonicznie pod numerem (22) 8628418.
 4. Ponadto administracja strony zastrzega sobie prawo do usunięcia każdej publikacji bez wyjaśnienia.
 5. Przez fakt publikacji na tej stronie autor wyraża zgodę na zrekompensowanie wszelkich skutków swojej publikacji wydawcy tej strony oraz zrzeka się majątkowych praw autorskich w zakresie obejmującym publikację na tej stronie.